Tuesday, 27 December 2011

2012 – Wejscie Roku Smoka


W rozmowie z firma Wernyhora Predictions uzyskałem dośċ obfitą zapowiedz programu na nadchodzący Chiński Rok Smoka. A więc:
Styczeń - Dania przejmuje od Polski prezydencję Unii Europejskiej. Krȯlowa Danii prosi ministra Radka Sikorskiego o objęcie funkcji duńskiego ministra spraw zagranicznych. “To skandaliczne,” mȯwi Jarosław Kaczyński. Prezydent Komorowski mianuje Barbarę Tuge-Erecińską nowym szefem MSZ. Włochy zapowiadają bankructwo. Wartośċ euro leci łeb na szyje. PAFT inwestuje w Krugerrandy.

Luty - Polski Komitet Olimpijski ogłasza “ostateczną decyzję” przeniesienia Domu Polskiego w czasie londyńskich igrzysk z Ogniska do POSKu. Krach bankȯw europejskich. Chińczycy wykupują Royal Bank of Scotland. Szczyt europejski podejmuje decyzję wsparcia dla obligacji włoskich. Nowy budżet oszczędniościowy ogłoszony dla Włoch. Mafia sycyliska kupuje włoską telewizję, mafia neapolitańska kupuję włoską pocztę, rosyjska mafia wykupuje Fiata. Generalny strajk we Włoszech. Hiszpania zapowiada bankructwo.

Marzec – Wlodimir Putin wygrywa niespodziewanie rosyjskie wybory prezydenckie. Białoruś prosi o przyjęcie do Federacji Rosyjskiej. Szczyt europejski podejmuje decyzję wsparcia dla rządowych obligacji hiszpańskich. Prosi Chińczykȯw o wsparcie euro. Portugalia ogłasza niewypłacalnośċ swoich obligacji. Po zakończeniu obchodȯw 60 lecia objęcia tronu Krȯlowa Elżbieta oświadcza że Księżna Cambridge jest wreszcie w ciąży. Siostra Księżnej, Pippa Hamilton, zaręcza się z polskim hydraulikiem.

Kwiecień – Nicolas Sarkozy przepada w pierwszej turze wyborȯw prezydenckich we Francji. Polski Komitet Olimpijski ogłasza “naprawdę ostateczną decyzję” przeniesienia swojej siedziby londyńskiej z POSKu do Parafii na Ealingu. W ramach obchodȯw stulecia urodzin nieśmiertelnego przywȯdcy Pȯłnocnej Korei, Kim Il Sunga (mimo jego rzekomej śmierci w roku 1994), jego obecnie panujący wnuk Kim Jong Un ogłasza się jego nowym wcieleniem. Nowy szczyt europejski w Kopenhadze. Europejski Bank Centralny gwarantuje wypłacalnośċ obligacji portugalskich. Generalny strajk w Hiszpanii I Portugalii. Katalonia ogłasza niepodległośċ. Irlandia ogłasza bankructwo.

Maj - Socjalista Francois Hollande pokonuje kandydatkę skrajnej prawicy Marine Le Pen w drugiej turze francuskich wyborȯw prezydenckich. Ken Livingstone wygrywa wybory na burmistrza Londynu. Zapowiada darmowe przejazdy metrem. Na duńskim spotkaniu Ecofin w Odense, opodal domu rodzinnego bajkopisarza Andersena, europejscy ministrowie finansȯw ogłaszają gotowośċ ratowania obligacji irlandzkich i koniec kryzysu euro. “Taką decyzję rzeczywiście można do bajek wsadzaċ,” mȯwi sceptycznie brytyjski minister Osborne. Wdzięczni Irlandczycy ogłaszają strajk generalny. PZPN zapowiada że “polska reprezentacja nie zawiedzie na Euro.” Film o Wałęsie wygrywa głȯwną nagrodę w Festiwalu Filmowym w Cannes. “To skandaliczne” mȯwi Jarosław Kaczyński.

Czerwiec – Euro 2012 w Polsce I Ukrainie. Anglia bije Niemcy w finale. Polska drużyna przegrywa w każdej rozgrywce. Polscy kibice wygrywają w każdej rozgrywce z innymi kibicami. PZPN ogłasza “Ze polska reprezentacja nie zawiodła.” “To skandaliczne,” mȯwi Jarosław Kaczyński. Polski Komitet Olimpijski ponownie zapowiada przeniesienie Domu Polskiego w czasie londyńskiej olimpiady do “Ogniska”. “Cieszę się że tak szybko podjęli deczyzję,” mȯwi prezes “Ogniska” Andrzej Morawicz. Rząd brytyjski grozi renegocjacją warunkȯw członkostwa UE. Na Walnym Zebraniu Monika Skowrońska wybrana Prezesem POSKu. “Czas aby kobiety uchwyciły ster,” mȯwi ustępujący prezes Olgierd Lalko.

Lipiec – Olimpiada w Londynie. Polscy zawodnicy gubią się w metrze między “Ogniskiem” a stadionem olimpijskim. Mimo tego Polska zdobywa 20 złotych medali. “To nasze ogniskowe obiady dały nam zwycięstwo,” sugeruje prezes Morawicz. Alicja Radwańska wygrywa turniej damski w Wimbledon. Cypr obejmuje od Duńczykȯw prezydencję Europy. Radek Sikorski przyjmuje obywatelstwo cypryjskie I obejmuje funkcję cypryjskiego ministra spraw zagranicznych. “To skandaliczne,” mȯwi Jarosław Kaczyński. Belgia ogłasza bankructwo.

Sierpień – Na konwencji w Tampie Republikanie wyznaczają Newt Gingrich jako ich kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych a Sarah Palin na wice-prezydenta. Wartośċ dolara spada nagle wobec walut światowych. W ramach renegocjacji członkostwa premier Cameron zapowiada że wszyscy obywatele Unii nie posiadają już automatycznego prawa do pracy I do świadczeń bez posiadania statusu “permanent resident”. Szczyt europejski w Nikosii ogłasza plan ratowania akcji rządowych belgijskich. Nowy budżet oszczędnościowy dla Belgii. Walonia ogłasza strajk generalny. Flandria ogłasza niepodległośċ.

Wrzesień – Na konwencji Demokratȯw w Charlotte, Pȯłnocnej Karolinie, Barack Obama wyznaczony na ich kandydata na Prezydenta. Wartośċ dolara spada nawet wobec upadającego euro. Skandal na konferencji Ecofin na Cyprze kiedy nowy francuski minister finansów Strauss-Kahn jest oskarżony o molestowanie sprzątaczki. Minister rezygnuje. Na skutek tego Francji grozi bankructwo. Kanclerz Angela Merkel I prezydent Chin, Hu Jintau, spotykają się w Paryżu aby omȯwiċ kryzys. Po wygranej następnej sprawie sądowej Księża Marianie ogłaszają że “nie ma powrotu do Fawleycourt” I pozostałe fundusze ze sprzedaży przenoszą do Lichenia. Listy protestacyjne w “Dzienniku Polskim” I “Nowym Czasie”. Regina Wasiak-Taylor I Alicja Siomkajło zakładają wspȯlnie nowy Związek Pisarzy Polskich. Home Office ogłasza przeszło million podań obywateli unijnych (w tym połowa to Polacy) o status “permanent resident”.

Pażdziernik - Na nadzwyczajnym szczycie europejskim w Berlinie (przeniesionym z Brukseli gdzie trwają walki uliczne między Walończykami I Flamandami) kanclerz Angela Merkel zgadza się wreszcie na utworzenie europejskich obligacji gwarantujących wszystkie długi suwerenne państw Eurolandu. Na 18-ym Kongresie Chińskiej Partii Komunistycznej w Pekinie Hu Jintao ponownie wybrany przewodniczącym I zatwierdzona zostaje wcześniejszadecyzja przejęcia przez chiński bank centralny roli gwarantora stabilności euro. “To skandaliczne,” mȯwi Jarosław Kaczyński.

Listopad - Newt Gingrich I Sarah Palin wygrywają wybory w Stanach Zjednoczonych ale tylko jednym głosem w jednym stanie. Krach dolara. Na szczycie Światowego Banku I Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Tokjo na wniosek delegacji chińskiej ogłoszono światową akcję ratowania dolara przy pomocy walut europejskich, chińskich I hinduskich. Minister Jacek Rostowki ogłasza złotȯwkę jako jedną z rezerwowych walut świata. “To skandaliczne,” mȯwi Jarosław Kaczyński. Po sprawdzeniu wad komputerowych na Florydzie I w Nebrasce okazuje się że głosy były zle obliczane I że to Barack Obama ponownie wygrał wybory prezydenckie. Dolar stabilizuje się. Euro też.

Grudzień – Minister Rostowski zapowiada rozpoczęcie negocjacji wprowadzenia Polski do Eurolandu. “To skandaliczne,” mȯwi Jarosław Kaczyński. PAFT sprzedaje swoje Krugerrandy z dużym zyskiem I wykupuje byłe posiadłości ks. Marianȯw w Fawleycourt. Dalej listy protestacyjne w “Dzienniku Polskim” I “Nowym Czasie”. Premier David Cameron ogłasza w parlamencie brytyjskim referendum domagające się secesji z Unii Europejskiej. Premier Szkocji , Alex Salmond, zapowiada referendum domagające się secesji z Wielkiej Brytanii. Na ponownym cypryjskim szczycie europejskim wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej, za wyjątkiem Wielkiej Brytanii, zgadzają się na “wieczysty pakt” stabilności walut europejskich z żelaznym parytetem z euro. Na konferencji prasowej w Atenach premier Grecji wyraża zadowolenie z ogłoszenia “wieczystego paktu” na szczycie cypryjskim ale stwierdza że mimo wszystko Grecji grozi bankructwo. Nowy kryzys euro. “A idzcie Grecy w cholerę,” ogłasza kanclerz Angela Merkel i zapowiada odejście Niemiec od waluty euro.
A więc szykujmy się na ten rok kiedy chiński smok nasz wreszcie połknie. Będzie ciekawy rok.

Wiktor Moszczyński “Dziennik Polski” - 30 grudzień 2011

No comments:

Post a Comment